I dag kaster de norske håndballjentene igang det som for meg har blitt en veldig hyggelig ting som skjer og som jeg kan følge med på i tiden før jul, enten det er EM eller VM. I år er det verdensmesterskap og finalen spilles 14. desember.
Jeg er ikke ekstremt sportsinteressert. Men jeg er utrolig glad i å høre stemningen i hallen, bjellene, applaus osv. Jeg føler at vi da er i ett, jeg og de andre supporterne. I Norge samler det oss litt syns jeg, i den litt mørkere tida sånn værmessig.
I tillegg er det mye som skjer i en håndballkamp, de er sjelden stillestående for å si det sånn. Det er lett å leve seg litt inn, også er kampene akkurat passe lange syns jeg – ordinær varighet er 2 x 30 minutter pluss en liten pause mellom de to omgangene.
Jeg håper flere kan kjenne litt spenning og glede rundt VM, og de som er hos meg når kampene er – at vi sammen kjenner på den gode bjelleklangen. Det bruser inni meg, av førjulsnykker. Jeg har så mye jeg vil skape på kjøkkenet og samle noen rundt bordet mitt til. Åh, så godt det er å kunne være med på å lage en god jul, også bokstavlig talt 😉
Lykke til, til håndballjentene våre! Jeg ringler med innebygd bjelleglede, smiler og prøver å heie dere fram så godt jeg kan fra i kveld.
Forøvrig koser jeg meg med årets julebakst til familie og kjente! Det er fint å bevare tradisjoner og samtidig å skape nye!

