I dag venter jeg det siste besøket for sesongen der jeg har satt litt jul på menyen, før 2026 fortsetter med andre prosjekter.
Jeg tar en liten stopp i det som heter jul og i det innlegget deles i dag, som er klokka 17 for å ikke å spoile før og for besøket, setter jeg juleburgere på bordet, laget av medister med hjemmebakte hamburgerbrød med også potet i deigen! Hint av honning og sweet chili. J
Jeg gleder meg til å diske opp, kanskje se at det smaker godt? Det er også lørdag, så ved siden av er det potetgull for å være litt crazy, gi krunsj og skape noe litt annet til enn mer vanlig stekte poteter fordi julemiddagene har hatt mye kokt, most og stekt potet å by på for folk flest. Da er det fint med en twist på potettilbehøret i dag!
Til dessert skal jeg servere en kake jeg bakte i går, saftig, daddel- og valnøttkake som holder seg skikkelig godt, om det trengs! Å gi den, gleder jeg meg til! Håper praten og alt blir som jeg vil.
Jeg nyter denne dagen og helga, et siste pust av jul før jeg skal få gjøre jobbene mine igjen. Mandag 7.50 kjører vi avsted for første arbeidsdag. Det tror jeg skal bli: BRA tross jeg også er bekymret for om jeg gjør en bra nok jobb, er et bra nok menneske, fikser det som skal til. Jeg håper jeg ikke har glemt for mye av det som var før jul, sånn rutine- arbeidsmessig og at jeg klarer å ta inn nye inntrykk og lære nye ferdigheter. Hei, jeg tror jeg må heie litt på meg – så jeg kjenner litt medvind i ryggen, som en liten applaus, i det jula avsluttes og 2026 begynner på ordentlig.
Jeg håper. Jeg tror. At det blir et år til, et år til med dager verdt å oppleve og leve i, både på tross og på grunn av personlig tilstand kaldt asperger syndrom, som gir meg mulighet og lyst til å gå all in. Jeg ser detaljer og kjenner meg rik. Samtidig kan det bli litt mye, fordi de små ting velter muligheten til å se mer overordnet på ting. Men – ja, vi skal vel få det meste til. Tvi tvi og god lørdagskveld, vi skal se Hver gang vi møtes på tv.
