Noen ganger, er livet litt for tøft. Med for mange nedturer, for mye kamp. Et slag mellom meg og døden eller livet. Jeg vet faktisk ikke hvem som er fienden, når livet topper seg skikkelig.
I dag vil jeg fortelle om en liten opptur, som for noen kanskje er en detalj. Men den detaljen et bevis på at andre mennesker bryr seg om meg og vil glede meg. Det var en Norgespakke med tights. Fit for fight. (Teksten fortsetter under bildet.)
Det handler om å utruste seg for en hverdag med innhold, også når jeg har gå-forbud og ikke får lov til å gå turer, langt mindre trene. Da kan jeg likevel sitte her i tightsen min og føle meg som en person som kan opprettholde slike normale interesser, fordi jeg har en venn som støtter meg.
Det er omsorg for fremtiden; en person som liker meg, selv om jeg må opp i vekt: – En som sier det bare blir enda finere da! Utrolig å høre, men så veldig viktig i en tung periode som denne. Gjentar: Fit for fight.
Så glad for at du fikk en opptur.
Kos deg og ha en flott helg.
LikerLikt av 1 person
Å jeg heier så på deg! Forstår at du har vært/er gjennom en tøff periode. Likevel deler og skriver du hver dag, setter veldig pris på det.
LikerLikt av 1 person
Du er så sterk, Helene! Du deler betingelsesløst og setter ord på både det svarte, det grå og det fargerike. Aldri glemme at du er viktig for så mange!
LikerLikt av 1 person